• + 420 359 574 140

Slovo starosty

Květen 2024

Vážení Rotavané,

duben byl plný společenských akcí. V areálu pumptracku u kotelny se 13. dubna konal Český pohár Rock Machine Cup 2024, na který se sjeli jezdci z celé republiky, včetně legendy Michala Prokopa a mistra ČR v pumptracku v roce 2023 Martina Šádka. Za organizaci díky kraslickému No Respect Teamu. Do sálu Slovanského domu se sjelo 20. dubna sto šipkařů a šipkařek z celého kraje na turnaj Region Master. Druhý den byl připraven turnaj pro místní, kterého se zúčastnilo 40 hráčů. Oba dny tak měly vysokou účast. Zde musíme poděkovat za organizaci místnímu Tomáši Bublovi.

Zkusili jsme i nové netradiční akce. Dvakrát proběhl Kurz vaření s Danem, kde si mohli účastníci vyzkoušet uvařit a ochutnat italskou kuchyni. Oba kurzy byly plné. Při Noci s Andersenem přespávaly děti v rámci programu v knihovně. Zkusili jsme také Vědomostní kvíz, při kterém se několik týmů utkalo v řešení více než 50 všeobecných otázek.

Hlavní dubnovou událostí bylo samozřejmě pálení čarodějnic a společné stavění máje, které se odehrály v sobotu 27. dubna. Srdečné díky všem „čarodějnicím“, které si našly čas a připravily si pro děti kouzelné úkoly. Velké poděkování pracovníkům města, hasičům, čarodějkám ze základní školy, holkám z Bradavic a divadelnímu spolku Komedia Rotava. Skvělé kapely Bugr Band a BlackTend, DJ Jirka Kostelník. Fajn občerstvení. Celkově to byla díky všem vydařená noc. Májku nám ale v noci z 30. dubna na 1. května v rámci tradice pokáceli sousedé z Oloví. Zvládli to i v Šindelové a v Krajkové. A tak poučeni budeme již v tuto noc májku také tradičně hlídat J

Dobré zprávy zatím chodí k podaným žádostem o dotace. Z ministerstva vnitra nám v rámci žádosti o dotace z programu prevence přijde pro letošek celkem 1,7 mil. Kč. Z úřadu vlády obdržíme dotaci na terénní práci 600 tis. Kč. Dvakrát po 150 tis. Kč nám přispěje Karlovarský kraj. Opět na letní program Ulice v pohybu a také na hasicí modul pro hasičskou čtyřkolku. Dále jsme získali 23 tis. Kč na letní společenskou akci u rybníka Plivátko z programu MAS Leader. Ve školce jsou z dotace MAS již instalovány dvě interaktivní výukové tabule. V průběhu května bychom ještě rádi stihli podat tři žádosti o dotace v celkové výši 1,5 mil. Kč.

Na výsledek žádostí o dotaci na energetické úspory kulturního domu, sportovní haly a zdravotního střediska čekáme, ale vzhledem k prodloužení výzvy to vypadá nadějně. Komplikace nastaly s dodáním elektromobilů pro pečovatelskou službu, na které sice máme dotaci, ale vybraný dodavatel nezvládl dodat vozidla v termínu, a na poslední chvíli jsme se tedy snažili vyjednat prodloužení termínu dotace. Vše se snad podaří úspěšně dotáhnout do konce srpna. Opakovat jsme se rozhodli, kvůli administrativní chybě, výběrové řízení na instalaci fotovoltaiky. Tam zatím z důvodu termínu ohrožení 3 mil. Kč dotace nehrozí.

Blíží se zahájení letních investičních akcí. O těch blíže příště. Přejeme Vám krásný a slunný květnový měsíc.

S úctou

Michal Červenka, starosta města