Město Rotava

Slovo starosty

Léto 2024

Drazí Rotavané,

prázdniny jsou tu. Ještě před jejich začátkem jsme stihli připravit zázemí pro mladé v bývalém školním klubu u jídelny. Nápad na Klub mládeže vznikl v mládežnickém parlamentu. Že v případě nepřízně počasí nemají mladí kde trávit volný čas a posedávají na zastávkách a ve vchodech, byl fakt. Nyní mají místo, které je vybavené šipkami, stolními hrami, počítači, herní konzolí, ping pongem, fotbálkem… Už v prvních dnech provozu se zde vystřídalo každý den téměř třicet dětí. Na část vybavení byla využita dotace Karlovarského kraje na podporu prevence kriminality.

Dětské hřiště v Areálu zdraví bude, v případě příznivého počasí, doplněno o nové herní prvky koncem července. Žádost o dotaci na tuto akci byla doporučena k obdržení dotace.

Přibližně od poloviny července budou také zahájeny opravy silnic. Na hřbitov, na Sklenský vrch, část ulice Žižkova a krajské ve zbývající části ze Smolné do Rotavy a na Samotě v části k rodinným domům.

Pokud se nám povede rychle vyřešit administraci veřejné zakázky na dodávku fotovoltaických panelů, ještě během prázdnin bychom mohli stihnout zahájení instalací na úpravnu vody, dílny ZŠ a městský úřad. Chceme co nejdříve začít využívat komunitního sdílení elektřiny.

O dva nové elektromobily jsme omladili vozový park města díky dotaci na zajištění sociálních služeb. Již dosluhující Fabii nahradí a doplní vozy VW ID.4, které získáme po proplacení dotace pouze za hodnotu DPH, tj. cca 500 tis. Kč za obě auta celkem.

Ještě jeden vůz možná přibude. Od Karlovarského kraje nám byla schválena dotace 330 tis. Kč na tzv. Senior expres. Víme, že nám zde především pro seniory chybí lékárna a také tradiční supermarket s nižšími cenami základních potravin, a tak se pokusíme najít způsob využití vozidla tak, abychom tento nedostatek alespoň částečně vyřešili.

Na stavební úřad byly odevzdány žádosti o vydání stavebního povolení na parkoviště za bl. 6, na cyklostezku k vlakovému nádraží a na dešťovou kanalizaci pro rybník Kačák. Projektová dokumentace k parkovišti u sportovní haly je konzultována z pohledu dopravního inspektora, během léta se bude trasovat studie proveditelnosti pro rotavské singletraily a finalizovat dokumentace k rybníku Plivátko.

Na Plivátku se bude letos poprvé konat Summer party, akce pro širokou veřejnost, jejíž součástí bude letní program nejenom na hladině rybníka, ale také v okolí. Když nám léto bude přát, uvidíme se 20. července. Na tradiční oslavy města se můžeme těšit 24. srpna.

I červen byl plný společenských akcí. Den dětí byl tentokrát doplněn o pouťové atrakce. Hojné návštěvy se dočkaly tradiční koncert místních sborů i divadelní představení ochotnického spolku Podivné divadlo. Zpestřením byl koncert Petra Hodka, který zpíval písně Karla Gotta a Waldemara Matušky. Dvakrát de konalo Vaření s Danem, tentokrát se vařily španělské recepty. Dne s fotbalem se v rámci dopoledního turnaje na fotbalovém hřišti zúčastnilo sedm týmů. Následně se proti sobě postavily výběry místní staré gardy a mladých pušek. Promítalo

se utkání reprezentace na Euro 24 a na konec zahrála kapela Black Tend. Zahájení prázdnin patřilo už tradičně pumptracku.

Ke konci školního roku patří několik příjemných setkání. Slavnostní rozloučení se školkou měli budoucí prvňáčci v obřadní síni na úřadě. Paní učitelky se s nimi mile rozloučily a popřály všem krásné prázdniny a hodně radosti a kamarádů v nové škole. U starosty města byli přijati žáci, kteří jsou ocenění za aktivní přístup k výuce, studijní výsledky nebo účast ve studentském parlamentu. A poslední školní den odvedli, po obdržení vysvědčení v obřadní síni úřadu, vycházející žáci do školy budoucí prvňáčky.

Milí spoluobčané, přeji Vám za celý kolektiv městského úřadu mnoho radosti a pohody během letních prázdnin. Užijte si zaslouženého volna a těšíme se na setkání, třeba na oslavách města.

S úctou

Michal Červenka, starosta města

Město

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Návštěvnost:

ONLINE:3